AKP’li Belediye Başkanı, Makam Odasında Çalışanını Taciz Etti

MUSTAFA BALCI

Mardin’in Yeşilli ilçesinde halihazırda belediye başkanı olarak görev yapan ve 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde yeniden AKP tarafından aday gösterilen Hayrettin Demir’e ait görüntüler, bölge halkı arasında büyük bir kaosa neden olmuş durumda.

2023 yılına ait olan ve belediye başkanının makam odasında çekildiği anlaşılan görüntülerde, 57 yaşında ve 7 çocuk babası olan Demir’in, belediye personeli olarak görev yapan 25 yaşındaki G.Y.’ye yönelik taciz olarak nitelendirilebilecek hareketleri yer almakta.

SUS PAYI OLARAK ‘PARA VERİLDİ’ İDDİASI

Kimliği belirsiz kişiler tarafından sosyal medyada dolaşıma sokulan görüntüler, kısa süre içerisinde ilçe halkı arasında dilden dile dolaşırken, Demir hakkındaki söylentiler belediye kaynakları kullanılarak bastırıldı. Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, tacize maruz kalan G.Y.’nin belediyedeki görevine son verildi ve başka bir belediyede görevlendirildiği öğrenildi. Belediyeye yakın kaynaklar, görüntülerin yargıya taşınmaması karşılığında G.Y.’ye yüklü miktarda para verildiğini iddia etti.

“TACİZ FALAN YOK, KENDİSİ KIZIM GİBİDİR”

Söz konusu görüntüler hakkında halktv.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Hayrettin Demir, görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu kabul ederken, hareketlerinin taciz olarak nitelendirilemeyeceğini belirtti. G.Y. ile arasında baba-kız ilişkisi olduğunu belirten Demir, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından G.Y.’nin başka bir belediyede görevlendirilmesini ise “normal bir prosedür” olarak değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x